Відтепер, кожний бажаючий може отримувати інформацію про діяльність Вінницького апеляційного адміністративного суду на свою електронну адресу | Вінницький апеляційний адміністративний суд відкриває двері молодим правознавцям | До уваги ЗМІ! Зразок клопотання на дозвіл фотозйомки, відео-та аудіозапису у відкритому судовому засіданні | Телефон довіри та електронна адреса для зворотнього зв'язку |


Телефон довіри:

(0432)55-15-55

Судова практика та науково-практичні коментарі

Ми у Facebook Ми у Twitter Ми у YouTube Ми у Вікіпедії Ми у Google+

Наука шукає такі істини, які для кожного
раз і назавжди залишаються значущими,
і тому прагне підтверджувати їх все новими
способами і доводити такі підтвердження до кінця.

Едмунд Гуссерль
(німецький філософ, засновник феноменології)


    Відповідно до Закону України вiд 13.12.1991  № 1977-XII «Про наукову і науково-технічну діяльність» розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства,  підвищення добробуту його членів, їх духовного та інтелектуального зростання.

    Наукова діяльність – інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань.

    Окрім процесуальної діяльності, судова гілка влади здійснює і наукову діяльність. До наукової діяльності у суді належить проведення узагальнень судової практики, аналітична робота, а також власне наукова діяльність з питань застосування законодавства.

   Власне наукова діяльність включає в себе вивчення актуальних питань застосування законодавства, дослідження шляхів їхнього вирішення та наукові публікації у засобах масової інформації юридичного спрямування.

    Призначення аналітичної роботи полягає, по-перше, у вивченні закономірностей судової практики та змін у законодавстві, які тією чи іншою мірою впливають на діяльність суду, і, по-друге, у використанні здобутих відомостей і знань для забезпечення ефективності цієї діяльності.

    Аналітична робота в суді – це постійна дослідна діяльність (функція процесу управління), що охоплює своїм змістом широкий комплекс організаційних заходів і методичних прийомів для вивчення і оцінки інформації про стан здійснення судочинства, особливості застосування законодавства тощо.

    Для вироблення єдиного підходу в застосуванні норм матеріального і процесуального права апеляційні суди вивчають і узагальнюють судову практику з різних категорій судових справ. Узагальнення судової практики – це аналітична й водночас організаційна робота, яка враховує специфіку судової діяльності з відправлення правосуддя.

    На підставі вивчення судової практики і аналізу судової статистики в апеляційних судах отримують практичний матеріал, який дозволяє створити уявлення щодо практики застосування судами норм права, труднощів у їх судовому тлумаченні, помилок, а також різноманітних заходів щодо їх подолання (направлення судам оглядів, узагальнень, проведення семінарів з розгляду і обговорення питань застосування законодавства з окремих категорій справ тощо).

    Керуючись словами відомого німецького філософа Карла Маркса: «У науці немає широкої прямої дороги, і тільки той може досягти її сяючих вершин, хто, не боячись втоми, підіймається по її кам'янистих стежках», Вінницький апеляційний адміністративний суд запровадив на сайті рубрику «наукова діяльність», у якій висвітлюватимуться напрацьовані матеріали в усіх зазначених напрямках.
 


Блок новин
08.07.2015  Суддя ВААС Тетяна Сапальова бере участь у розробці дистанційних навчальних курсів...
1 - 4 липня 2015 року Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним...
читати далі
03.07.2015  Організація роботи суду
Судова влада України виконує важливу функцію для українського народу, пропонуючи відкритий та чесний спосіб вирішення спорів. Судова влада - це система...
читати далі
30.06.2015  Інформація щодо апеляційного розгляду адміністративних справ за період з 1...
Інформація щодо апеляційного розгляду адміністративних справ за період з 1 по 5 червня 2015 року.
читати далі
30.06.2015  «Трискладовий тест» поняття та правила застосування»
Нещодавно у Вінницькому апеляційному адміністративному суді було проведено захід «Трискладовий тест» принципи та правила застосування». Даний захід, був...
читати далі
30.06.2015  Інформація щодо надходження до Вінницького апеляційного адміністративного суду...
За період з 22.06.2015 по 26.06.2015 до відділу по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб надійшло 9 звернень, з яких...
читати далі
Архів новин
Юридичні новини